GÜNCEL, SLIDESHOW

Neden Aptal İnsanlar Sizden Daha Fazla Kazanıyor?

1. KURAL Zengin daha da zenginleşir. Zenginlik herzaman çok çalışmakla veya zekayla elde edilmez, bazen de aileden miras kalır. Zengin ebeveynlerin gelir durumu ile çocuklarının gelir durumu arasında yüksek bir korelasyon vardır. Onları kıskanmayın! Nede olsa sizin de yatırımcılara ihtiyacınız var değil mi?

2. KURAL İyi genler zenginlik sağlar. Finansal varlık edinmede iyi genlerin önemli rolü vardır, güzel insanlar ömürleri boyunca vasat insanlara göre 230.000 dolar fazla gelir elde ederler, keza uzun boylu kişiler de daha çok kazanma eğilimindedir. Sizin genleriniz yetersizse imajınızı ve fiziksel görünümünüzü geliştirmeye daha çok yatırım yapmalısınız.

3. KURAL Problemsiz ve cici insanlar daha az kazanır. Herşeye he demeyen agresif kişiler aşırı uyumlu insanlara göre ortalama %18 daha fazla gelir elde eder. Bu kişiler pazarlıklarda daha çok avantaj sağlar ve gelirlerini yükseltir. Ancak agresiflik ve pazarlıkçılık kabalık demek değildir.

4. KURAL Yağcılar daha çok kazanır. Çok uzun vadede sürdürülebilirliği tartışmalı da olsa müşterilerini ve yöneticilerini hediyelere boğan ve yağ çeken kişiler daha fazla kazanırlar. Müşterilerinin çıkarına olsa da onların çok hoşuna gitmeyecek şeyleri söylemeyenler sorunlardan uzak kalır ve yalnızca iyi günleri paylaşırlar. Ancak normalin ötesinde hizmet ve ürünler sunmuyorsanız müşterilerinizi uzun vadede yalnızca yağcılıkla sadık kılmanız mümkün değildir.

5. KURAL Şanslı insanlar daha çok kazanır. Şans iş hayatında belirleyici bir faktördür. Şansı yaratan çoğu kez doğru zamanda doğru yerde olmaktır. Başarılı birçok işadamının hikayesinde şanslı bir olay bulunur. Ancak şansı da arttıran fırsatların sayısını arttırmak yani çok çalışmaktır. Ancak bir anda bir tesadüfle iş hayatında tepelere tırmanmak mümkündür. Siz yeterince şanslı değilseniz çok daha fazla çabalamalı ve olası fırsatları arttırmalısınız.

20130523-160820.jpg

Bir Cevap Yazın