Kulağına Küpe

 

Bu kitabımda satış ve başarı üzerine yazmış olduğum denemeler yer alıyor. Kullandığım dil hem samimi hem de çarpıcı olsun diye başlıklar doğrudan size hitap ediyormuş gibi hazırlandı. Aynı şekilde kitabın mizanpajı da alışık olduklarınızdan biraz farklı, zira her kitabımda okuyucuyu sıkmadan dikkatini toplamasını sağlamanın yollarını arıyorum. Her kitabım benim için de yeni bir öğrenme süreci. Başlıklar belirli bir sıralama veya sistematikle birbirini izlemediği gibi aynı sayfada bambaşka bir konuya geçiş yapıldığını da görebilirsiniz. Her başlık, konuyu kendi bakış açımdan özetleyen bir aforizma ile açılıyor. Doğrusu aforizma yazmak özel merakım ve bu merakımı okuyucuya tanıttığım “140 Karakterde Satış” kitabımdan sonra, bu kitap da tamamen onlardan oluşmasa da açıklayıcı mahiyette birçok aforizmayı içeriyor.

Kitabın yazımı iki yıldan fazla sürdü, zira çok farklı konulardaki kısalı uzunlu bu yazılar, kendi kişisel sitemde, dergilerde ve sosyal medya mecralarında çeşitli zamanlarda yayınlanmış olan yazılardır. Bu anlamda biraz meşhur gazete köşe yazarlarını taklit ettiğimi itiraf edebilirim ama doğrusu tüm bu yazıları derlemek bile elli saatten fazla vaktimi aldı. Ortaya çıkan sonuç beni çok eğlendirdi, zira bu kitap ne “Satış Küpü” gibi A’dan Z’ye bir bilgi kitabı ne de “Satış Koçluğu” gibi bir davranış ve uygulama kitabı. Söylemeye gerek yok ama “Profesyonel Gayrimenkul Yatırımı” gibi teknik bir kitap da değil. Amacım olabildiğince kısa ve eğlenceli bir formatta, biraz mizahi bir dille, bazen iğneleyici de olsa satış ve başarı hakkındaki deneyim ve düşüncelerimi okuyucuya aktarmaktı.

Sosyal medyadan gayet tecrübeliyim; kullandığım yazı dili biraz iğneleyici olduğu ve bazen argo deyimler de içerdiği için yanlış anlaşılmaya çok elverişli. Türkiye gibi bir ülkede bunun yalnızca ilgi çekmeye yönelik bir taktik olduğunu açıklamak zorunda hissediyorum kendimi, aksi halde yazılarımı takip edenler beni ukala, egoist ve acımasız bir kişi gibi yorumlayabiliyor. Ki bu tanımlamaları kendime pek yakıştıramıyorum doğrusu. Bu nedenle, yazıların içerdiği bilgi ve mesajları dikkate alın ama yazı dilini çok ciddiye almayın diyorum.

Okuyucularımdan birisi “140 Karakterde Satış” kitabım için, “Bu kitap para kazanmak için yazılmamış, çok belli, hem eğlenceli hem de birçok bilgi içeriyor” demek suretiyle hayatımda duyduğum en güzel iltifatlardan birisini seslendirmişti. Bu kitap da aynen öyle. Kitabı okurken samimiyetimi algılayacağınızı ve hem satış gibi çok değerli bir mesleğin doğası hakkında hem de iş hayatında nasıl başarılı olunabileceği gibi herkesin ilgi alanına girebilecek bir konuda sizi düşündürebilmeyi umuyorum. Yorum ve eleştirileriniz bundan sonra yapacağım çalışmalar için yoluma ışık tutacaktır. Her türlü katkınızı kursat.tuncel@satiskupu.com mail adresimden veya ismimi taşıyan Facebook, Linkedin, Twitter ve Instagram hesaplarımdan iletebilirsiniz.

kulagina-kupe-kursat-tuncel-satis-kupu

Yayın Detayları

  • Kategori: Yayınlar
  • Yayınevi: Ceres Yayınları
  • Yayın Tarihi: 2015
  • Sayfa Sayısı: 300